Jaanid ja trennid

Kuni eilseni tegin trenni ainult kolmapäevastel EE Tervisejooksu sarja etappidel. Kolmapäeval, 20. juunil oli 3,98km pikkune rada Laagri külje all Saunapunktis, kuhu kohale sai mindud jalgrattaga ja kaasa võetud kallis elukaaslane Gerda, kelle rakendasin koheselt jooki transportima.

Raja algus oli puu laastude peal ja seda võrd üllatav, et kui kuskile olin ees kergel sammul liikunud, siis elukaaslane ei jõudnud kõikjale kohe järgi. Ma olin kohe alguse esimestes käänulistest punktidest juba suurele teele tagasi jõudmas enne kui Gerda mulle järgi jõudis tulla. 🙂

Enese jalgade treenimise ja Nike Free jalanõude olemasolu mõttes harjutasin esimesed 1,5km joosta ainult päkkade peal. Oleks ehk jooksnud pikemaltki, kuid tee muutus jalge all killustikuliseks ja hakkas ka jalgadel tunda andma. Nõnda jätkasin tavalises tempos. Üritasin küll rahulikult läbida, kuid kuidagi sai selline 163 löögiga minutis pulss võetud, et lõpu ajaks tuli 21:13,21.

Rada ise koos tehniliste andmetega on peidus selle lingi taga.

Meeldiv üllatus ootas aga juba enne rajale minekut, kui tee ääres oli fotograaf kes siis erandlikult kõik jooksjad üles pildistas. Nõnda leidsin ka mina endast mõni päev pärast jooksu pildikese.

Nädalavahetusel toimus Eestis võidupüha ehk jaanipäev. Selleks mul erilisi plaane ei kujunenud, küll aga käis peast läbi kindel otsustamine, et kuna plaanin sügisel oma esimest maratoni joosta, siis pean korralikult kätte võtma ja hakkama regulaarsemalt trenni tegema. Ühest jooksmisest nädalas jääb selgelt väheks. Laupäeval seda kahjuks teha ei õnnestunud, sest kallas terve päeva vihma kui oavarrest. Nõnda sain pühapäeval, 24. juunil end korralikult homikul välja puhatud, mõned keedetud munad söödud ja õue mindud jooksu riietes.

Seni kuni kell käepeal GPSiga ühendas tegin maja ees pisut pikemaid venitusi. Pöörasin suuremat rõhku just jalalihastele, et need soojad oleksid enne kui jooksma lähen. Aga venitustest millalgi hiljem pisut pikem, ostsin ju selle jaoks konkreetse raamatu, mis ainult venitustest räägibki… 🙂

Jooksma asudes olin algselt paika seadnud mõtte, et jooksen oma vara kevadel ja talvel korduvalt harjutatud 10km pikkuse ringi, mis kulges Ehitajate teelt Haabersti ringile, sealt edasi mööda Paldiski maanteed Hipodroomini ja mööda Mustamäe teed koduni välja. Päris nii aga ei läinud, kui lootsin alguses.

Nimelt Hipodroomi juurde jõudes, leidsin et jooksen ühe kurvi natuke pikemaks ja teen ligi 100m rohkem, siis aga ühel hetkel järsku otsustasin valgusvooris olevaid rohelisi tulesid nähes, et jooksen veel edasi. Ja seadsin sammud juba Endla tänava suunas kuniks vastu tuli Kristiine ristmik ja sinna jõudes pöörasin alles tagasi kodu suunas mööda pikka Sõpruse puiesteed joostes. Sellest tuli kokku täpselt 12,25km koos ajaga 1:20.33.

Rajal olles sai nii kergeid lõbusaid hetki, kui ka negatiivsust kogeda. Positiivsust ja üllatust pakkus see, et kuskil Loomaaia juures jooksis mulle üks lühikestes pükstes, tume rohelise pusaga muusikat kuulav mees, keda märkasin teist korda alles siis kui olin Sõpruse puiesteed mööda tagasi koju jõudmas umbes 1km enne lõppu.

Negatiivsest küljest aga sain teada, et pean kohe varsti uued prillid muretsema. Need olemasolevad on nii palju juba vanad ja ära kantud, et iga sammu tagant need hüppasid nina peal üles-alla ja hõõrusid nina kergelt marraskile. Jube vastik ja valus tunne. Ma ei kujuta ette mis peaks saama siis, kui jooksen samade prillidega ees olevat poolikut ja täispikka maratoni. Raami olen juba suure tõenäosusega välja valinud, vaatasin sellise mis oleks võimalikult sportliku ilmega, et seda hõõrdumist ja põrutamist võimalikult vähe ette tuleks.

Posted on juuni 25, 2012, in Treening and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Lisa kommentaar.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: